Umowa patronacka podpisana !

24-07-2018 09:52

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu obejmie patronat nad Szkoła Podstawową w Mroczeniu”

FANTASTYCZNA  ZAPOWIEDŹ

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mroczeniu może się pochwalić niezwykłym dorobkiem teatralnym. Działające tu od kilku lat „Echo Pałacu” wystawiło aż osiem premier. – Wczesną wiosną nawiązaliśmy współpracę z kaliskim Teatrem im. W. Bogusławskiego. Gościł u nas dyrektor tej placówki - Bartosz Zaczykiewicz. Owocem tamtego spotkania i negocjacji jest podpisana 10 lipca umowa o patronacie teatru nad naszą szkołą. Dzięki niej uczniowie będą mogli skorzystać z warsztatów teatralnych prowadzonych przez profesjonalistów - aktorów, nie tylko w szkole, ale i w kaliskim teatrze, zapoznać się z pracą na scenie, poznać teatr od kulis, obejrzeć ciekawe spektakle, a może i zagrać na prawdziwej scenie. To naprawdę ekscytująca perspektywa – cieszy się dyrektor szkoły w Mroczeniu – Andrzej Tyra. Nie da się ukryć, że najszczęśliwszym beneficjentem  umowy będzie „Echo Pałacu”. Jego pomysłodawczynie oraz reżyserki - Joanna Gruszka i Elżbieta Ilska – będą współzarządzać projektem. – Dzięki tej współpracy najwięcej zyskają uczniowie naszej szkoły. Nie do przecenienia jest przecież taka forma zdobywania wiedzy o kulturze i literaturze. A może ktoś  nich w teatrze zakocha się na zabój? – przekonują z entuzjazmem. 

Umowa pomiędzy kaliskim teatrem a szkoła w Mroczeniu nie tylko daje możliwość uczestnictwa wyróżniających się uczniów szkoły biorących udział w zajęciach teatru „Echo Pałacu” w wybranych próbach generalnych i premierach, ale stwarza też niepowtarzalną okazję na realizację własnej premiery na profesjonalnej scenie. Ambitni twórcy z mroczeńskiej szkoły zapowiadają wystawienie szekspirowskiego „Snu nocy letniej”. Zaiste,  nie da się w tej dziedzinie  wyżej zawiesić poprzeczki. 

Czytany 1531 razy