PODPISANA UMOWA NA REWITALIZACJĘ RYNKU

22-07-2019 08:58

Rekordowa kwota dotacji dla Gminy Baranów, została przekazana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całość inwestycji pochłonie 14 milionów złotych, co oznacza, że gmina Baranów dołoży z własnego budżetu jeszcze 4 miliony.

- Baranów będzie nam piękniał. Nową funkcję będzie miała przylegająca do gminy szkoła. Znajdzie się tam ośrodek kultury z ośrodkiem opieki dziennej nad seniorami. Będzie piękna oranżeria, wypięknieje także siedziba OSP, a budynki Urzędu Gminy zostaną poddane termomodernizacji - powiedziała Marzena Wodzińska, która w imieniu Urzędu Marszałkowskiego, podpisała umowę na dofinansowanie.

- Prace się już rozpoczęły, w tej chwili prowadzone są prace archeologiczne, ale trwają również te związane z przejściem młodzieży ze szkoły podstawowej do nowego budynku. Inwestycja jest sprzężona właśnie z budową nowej szkoły i kiedy przeniesiemy wszystkie dzieci do nowego obiektu, wtedy prace związane rewitalizacją rynku ruszą pełną parą - wyjaśniła wójt Bogumiła Lewandowska - Siwek.

Rewitalizacja rynku w pełni konsultowana jest z konserwatorem zabytków, ale obejmie tylko budynki znajdujące się w jego centralnej części, czyli obecną szkołę podstawową, siedzibę ochotniczej straży pożarnej, oraz urząd gminy. Całkowicie wyburzona zostanie za to sala gimnastyczna, a w jej miejscu wybudowany zostanie nowy obiekt w postaci oranżerii.

Czytany 1413 razy