WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W BIBLIOTECE

23-05-2019 10:36

W dniu 20 maja 2019 roku w Filii bibliotecznej w Mroczeniu odbyły się warsztaty fotograficzne, prowadzone przez fotografa pochodzącego z Mroczenia – Patryka Biegańskiego. Jego zdjęcia budzą głębokie uznanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Świadczą o tym zdobyte wyróżnienia przez National Geographic America, National Geographic Polska czy prestiżowy magazyn „Fotografia”, a także wygrywane konkursy fotograficzne. Współpracował m.in. z przewodnikiem internetowym GoodPoland.com „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”, a dzięki uprzejmości różnych serwisów wydał serie pocztówek oraz kalendarzy, udzielał wywiadów oraz prezentował swoje prace na wystawach. W warsztatach uczestniczyli zainteresowani uczniowie z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Mroczeniu oraz ze Szkoły Podstawowej w Słupi pod Kępnem.

W pierwszej części warsztatów, młodzież zapoznała się z prezentacją zdjęć, dotyczących  jego początków jako fotografa. Mieli również okazję podziwiać fotografie z dalekich podróży m. in. Jordanii, Santorini, Wenecji, jak i z fotogenicznych miejsc naszego regionu, a także piękne widoki z polskich i słowackich gór. W trakcie spotkania, autor podkreślał ważność planowania podróży, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, by wykorzystać w fotografii odpowiednie warunki atmosferyczne i odpowiednią porę do zrobienia zdjęcia oraz determinację do osiągnięcia celu.

W drugiej części warsztatów, uczestnicy zapoznali się w praktyce z techniką fotografii, wykonując zdjęcia przyrody w pobliskim parku. Dowiedzieli się pod jakim kątem wykonywać zdjęcia, jak operować światłem, oraz otrzymali cenne wskazówki i wiedzę w jaki sposób uchwycić najlepsze ujęcia. Podsumowaniem spotkania była obróbka własnych różnorodnych i ciekawych obrazów pod okiem lokalnego fotografa, który na swoim przykładzie, pokazał młodzieży, że każdy ma szansę na sukces i może osiągnąć swój cel i spełniać marzenia. 

Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu: „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

Czytany 1006 razy