DOM LUDOWY W JOANCE - OTWARTY

25-03-2019 14:56

Stary budynek został prawie w całości rozebrany. Prawie, ponieważ zostawiono tylko zbudowane w 2015 roku toalety i to do nich dobudowano resztę, liczącego niespełna 300 m2. domu ludowego. Nowy budynek to w większości sala bankietowa o powierzchni 106 m2, oraz pomieszczenia OSP, w tym garaż i gabinet prezesa. Ponadto obiekt zawiera wszystko, co potrzebne do funkcjonowania domu ludowego. W pełni wyposażoną kuchnie, toalety, zmywalnie magazyny i kotłownię. 

- Muszę państwu powiedzieć, że to jest zawsze najradośniejsza chwila dla włodarza gminy, bo coś się zbudowało, coś się zakończyło i jesteśmy tutaj dzisiaj razem, żeby otworzyć ten dom ludowy. Mamy jeszcze do zagospodarowania plac wokół budynku, ale z tym czekamy na ładną wiosnę. Będziemy starali się zagospodarować ten teren w jak najlepszy sposób i żeby każdy znalazł tutaj coś dla siebie, zarówno dzieci, osób w średnim wieku i seniorów - mówiła wójt Bogumiła Lewandowska - Siwek.

Pierwotnie planowano remont starego budynku, ale jak zaznacza sołtys Joanki Mateusz Jańczak, byłoby to po prostu za drogie.

- Cały czas żyliśmy w świadomości, że będzie remontowany poprzedni dom ludowy, ale gdy przyjechali specjaliści i obejrzeli obiekt, okazało się, że nie ma tu co remontować, bo mury są zgniłe od samego dołu, a remont będzie droższy niż wybudowanie nowej sali - powiedział sołtys Joanki.

Projekt został zrealizowany w całości ze środków własnych Gminy Baranów i kosztował ponad 1 mln 860 tys. złotych.

Czytany 1619 razy