FERIE Z TAŃCEM

04-02-2019 16:30

Zajęcia rozpoczęły się w Chacie Baranowskiej, gdzie na deskach świetnie bawiło się tańcząc kilkadziesiąt dzieci. Zajęcia prowadziła Karolina Szymańska - Rogalska, reprezentantka Polski w tańcu Disco Dance i Hip – Hop, wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i Świata. Od 2007 roku szczególnie związana z tańcem współczesnym.

Zajęcia są głównie z tańca współczesnego, jak również z disco, gdyż wiem, że są tutaj dwie formacje, tak więc takie połączenie. Zajęcia mają na celu głównie pracę z przestrzenią, pracę z ciałem, odnajdywanie się w przestrzeni, dużo ćwiczeń w podłodze a także dużo ćwiczeń na równowagę - mówiła Karolina Szymańska.

Dzieci pod okiem instruktora poznały wiele rodzajów tańca. Dla wielu z nich nie było to pierwsze spotkanie z tańcem, bowiem w gminnych szkołach prowadzone są zajęcia taneczne, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

Dzięki Urzędowi Gminy w Baranowie organizujemy ferie z tańcem. To są zajęcia z wybitnymi fachowcami. Bierze w nich udział 50 dzieci z terenu naszej gminy, są to 14 godzinne zajęcia podczas których dzieci poznają tańce nowoczesne - tłumaczy Dariusz Baranowski z Baranowskiego Studia Tańca.

Zajęcia taneczne, muzyczne czy sportowe mają rozwijać talenty dzieci i dlatego Gmina Baranów wspiera tego typu inicjatywy.

Naukę tańca nowoczesnego organizujemy rok rocznie dla dzieci z terenu Gminy Baranów. Baranowskie Studio Tańca ściąga tutaj fachowców, którzy uczą dzieci różnych technik. Gmina partycypuje w tych zajęciach. Zapraszamy wszystkich za rok - powiedziała wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Zajęcia prowadzone przez instruktorów w zabawowej formie przyciągają do tańca nie tylko dziewczyny, chłopcy równie chętnie w nich uczestniczą. Zajęcia w Baranowskiej Chacie trwały przez dwa dni.

Czytany 1343 razy