ORZEŁ AWANSOWAŁ DO KLASY MIĘDZYOKRĘGOWEJ

14-08-2018 09:53

Przygotowania do kolejnego sezonu na szczeblu międzyokręgowym Orzeł rozpoczął 10 lipca. Trener Marek Wojtasiak nie mógł skorzystać z wielu swoich piłkarzy, którzy zaplanowali sobie urlopy na początek lipca. Wiele też mówiło się o tym, iż zespół zostanie przebudowany. Złożyło się na to zakończenie kariery piłkarskiej przez Leszka Nowaka. Do III ligowego Agroplonu Głuszyna dołączył podstawowy filar mroczeńskiej obrony – Wiktor Łuczak. Barwy klubowe zmienili też  Wojciech Jurasik i Patryk Hojka. Pierwszy z nich powędrował do  Strażaka Słupia a drugi do Victorii Laski. W tej sytuacji sztab szkoleniowy musiał podjąć działania w celu wzmocnienia zespołu, bo jego kadra skurczyła się do 13 zawodników (w tym kontuzjowany Bartosz Moś).  Jednak jak przystało na wicemistrza okręgu kaliskiego poprzednich rozgrywek, nie można było pozwolić sobie na granie w silniejszej lidze bez wzmocnień. Dlatego już na turnieju z okazji 50-lecia LKS-u 1968 Jankowy pojawiło się czterech testowanych zawodników, z czego trzech już dzisiaj jest zawodnikami Orła Mroczeń. Chodzi o Miłosza Jędrzejewskiego, który wrócił do klubu po rocznej przygodzie w Zefce Kobyla Góra. Kolejnymi piłkarzami Orła zostali Kacper Małolepszy oraz Jakub Kupczak, którzy po dwóch sezonach w Marcinkach Kępno postanowili wrócić do naszego klubu i tu podnosić swoje umiejętności piłkarskie na poziomie rozgrywek seniorskich. Do wymienionej trójki nowych graczy należy doliczyć także transfer Jacka Łasia z Wielkopolanina Siemianice, Tomasza Fronia ze Strażaka Słupia oraz Łukasza Komara z Zawiszy Łęka Opatowska.  O aklimatyzację tych piłkarzy w Mroczeniu możemy być pewni, ponieważ pięciu z nich reprezentowało już nasz klub w rozgrywkach prowadzonych przez Kaliski OZPN. Trener Marek Wojtasiak ma do dyspozycji obecnie 19 zawodników. Orzeł w okresie przygotowawczym trenował w Mroczeniu, trzy razy w tygodniu. Rozegrał także cztery mecze kontrolne oraz wystąpił w Memoriale Józefa Goli w Doruchowie, na którym podopieczni Marka Wojtasiaka wygrali 1:0 z LZS-em Doruchów oraz w finale z Zefką Kobyla Góra w stosunku 3:1, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Ponadto w meczach kontrolnych Orzeł odniósł cztery zwycięstwa. Pierwszym sparingpartnerem był GKS Grębanin, który musiał uznać wyższość mroczenian w stosunku 11:3. Kolejnym przeciwnikiem był Hetman Byczyna, który poległ u siebie z Orłem 1:8. Kolejny mecz to spotkanie z  juniorami starszymi Football Academy Wrocław, wygrany przez piłkarzy Orła 0:4. W czwartym sparingu Orzeł rozgromił Strażaka Słupię aż 11:1. Najlepszym strzelcem zespołu w okresie przygotowawczym został Kamil Jurasik – zdobywca 12 goli. Kadra zgłoszona do rozgrywek kaliskiej okręgówki wygląda następująco: Rafał Peksa, Łukasz Komar, Miłosz Mądrzejewski, Dariusz Luźniak, Bartosz Moś, Jakub Kupczak, Daniel Parzybót, Tomasz Froń, Jacek Łaś, Miłosz Jędrzejewski, Rafał Janicki, Marcin Grądowy, Kamil Rabiega, Kamil Jurasik, Kacper Małolepszy, Kamil Grądowy, Mariusz Bednarek, Marcin Górecki, Jakub Strąk, Łukasz Gajewski.

 

Czytany 1946 razy