KORPUS WSPARCIA SENIORÓW 2024 - NABÓR

09-02-2024 14:17

Cel programu?

Celem Programu jest zapewnienie wsparcia seniorom w wieku 60 lat i więcej przez poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. „opieki na odległość”. Wsparcie polega na zastosowaniu tzw. „opasek bezpieczeństwa” które na bieżąco monitorują stan zdrowia seniora i pozwalają na natychmiastowa reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora.

Do kogo program jest skierowany?

Program adresowany jest do mieszkańców Gminy Baranów -  seniorów w wieku 60 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

W ramach programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do świadczenia usługi na odległość przy użyciu tzw. "opasek bezpieczeństwa" Sidly wyposażonych w następujące funkcje:

  • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS
  • detektor upadku
  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami
  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja)

Gdzie uzyskać informacje?

Prosimy osoby zainteresowane udziałem w w/w Programie w 2024 r. o zgłaszanie się osobiste w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Baranowie w poniedziałek od 10:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach: 7:30 – 15:30, telefoniczne pod numerem telefonu 62 74 10 040 lub drogą mailową - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

Czytany 175 razy