ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ 2024 - NABÓR

09-02-2024 14:09

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie ogłasza nabór uczestników chętnych do wzięcia udziału w Programie ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.

Głównym celem Programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”- edycja 2024 jest wsparcie osób niepełnosprawnych w wykonywaniu codziennych czynności, funkcjonowaniu w życiu społecznym oraz wspomaganie osób niepełnosprawnych  w podejmowania wszelkich aktywności. Korzystanie z usług asystenta umożliwi osobom niepełnosprawnym prowadzenie bardziej aktywnego  i samodzielnego trybu życia.

Program „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” adresowany jest do: osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Usługi asystenta w szczególności mogą polegać na pomocy asystenta w:

  • wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
  • wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane przez uczestnika miejsca;
  • załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
  • korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galeria sztuki, wystawa);

Szczegóły Programu " Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024:

https://www.gov.pl/web/uw-opolski/asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnoscia---edycja-2024

W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane udziałem w w/w Programie w 2024 r. o zgłaszanie się osobiste w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Baranowie w poniedziałek od 10:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach: 7:30 – 15:30, telefoniczne pod numerem telefonu 62 74 10 040 lub drogą mailową - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   


 

Czytany 256 razy