KOMUNIKAT WS. CHOROBY ASF

11-05-2021 12:11

Treść otrzymanej wiadomości:

Szanowni Państwo,

W oparciu o wieloletnie kontakty myśliwych polskich i czeskich w ramach naszego stowarzyszenia, rozpoczęliśmy prace informacyjne w zakresie zwalczania skutków szerzącej się w Polsce choroby ASF ( Afrykański pomór świń ), przynoszącej naszej gospodarce bardzo duże straty.  W miesiącach kwiecień- sierpień 2020 r  przeprowadziliśmy na szeroką skalę akcję informacyjną rozsyłając ponad 4000 e-maili z informacjami dotyczącymi zastosowania sprawdzonego preparatu w walce z ASF oraz ograniczeniami strat łowieckich w uprawach rolnych. Wykorzystany w Czeskiej republice produkt  Pacho-Lek ( dziki ) zyskał uznanie władz czeskich podczas likwidacji ogniska choroby w Gminie Zlin - CR.

Uzyskał także dobre recenzje Unii Europejskiej. Koncentraty substancji zapachowych produkowane przez firmę EKOPLANT, s.r.o. oparte na własnych patentach (certyfikaty) oraz badaniach specjalistycznych zostały dopuszczone  do ogólnego stosowania i używane są w Czeskiej republice przez myśliwych, rolników i hodowców trzody chlewnej do ochrony upraw przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę (np. szkody łowieckie). Czesi odnieśli niezwykły światowy sukces w walce z afrykańskim pomorem świń, jako jedyny kraj na świecie, który wykorzenił afrykański pomór świń w swoim kraju.

Poniżej zamieszczam załączniki informacyjne w celu przybliżenia tematu. Informacje o tej skutecznej metodzie zastosowanej w Czechach przekazujemy do myśliwych, rolników (ograniczenie szkód łowieckich), hodowców i instytucji do których należy zwalczanie ASF - do wykorzystania. Więcej informacji szczegółowych  przedstawiono w „ PASJE nr. 2(10)/2020 - Wrocławski Magazyn Ekologiczno - Łowiecki.

Jednocześnie w razie jakichkolwiek pytań z zakresu stosowania  koncentratów substancji zapachowych będziemy Państwu udzielali stosownych informacji.

Na terenie Polski: inż. Roman Rybak / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / kom: 00-48-518-162-659

Czytany 923 razy