OZNAKUJ POSESJĘ !

25-02-2021 11:40

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie przypomina o obowiązku oznaczenia posesji numerem porządkowym

1.        Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

W trakcie obchodu rejonu służbowego oraz w trakcie kontroli osób objętych kwarantanną na terenie działania Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie a także odbytych rozmów z przedstawicielami instytucji samorządowych, członków OSP oraz pracowników placówki Poczty Polskiej w Baranowie przy ul. Kościelnej 2 zdiagnozowano zagrożenie w rejonie służbowym nr IV polegające w szczególności na niedopełnieniu obowiązku umieszczania w miejscu tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości lub nieczytelne jej oznaczenie. Prawidłowe oznaczenie posesji numerem porządkowym ma istotne znaczenie dla usprawnienia działania wszystkich podmiotów, dla których łatwość identyfikacji domów jest niezwykle ważna dla ratowania życia i zdrowia, a także zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Brak oznaczenia numerem porządkowym posesji powoduje znaczne utrudnienie w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

2.    Zakładane cele do osiągnięcia:

-     zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej prawidłowego oznakowania posesji numerem porządkowym, co ułatwia pracę służb odpowiedzialnych za ratowanie życia i zdrowia;

-     doprowadzenie do prawidłowego oznakowania numerami porządkowymi jak największej ilości posesji.

Dzielnicowy mł. asp. Daniel Klimecki

tel. 786936277

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.kepno.policja.gov.pl

 

Czytany 1115 razy
Więcej w tej kategorii: « KOMUNIKAT ZUS KOMUNIKAT POLICJI »