LATO POŻEGNALIŚMY NA MURATORZE

02-09-2021 11:38

Mieszkańcy powiatu kępińskiego w ostatnią sierpniową niedzielę pożegnali lato na festynie firmowanym przez Starostwo Powiatowe. W tym roku gościł on w Baranowie - na muratorskich błoniach

A może to ostatnie promienie słońca

„Pożegnanie Lata”, sztandarowa impreza powiatowa, swoisty festynowy ukłon w stronę słońca i bezchmurnego nieba, co roku odbywa się w ostatnią niedzielę sierpnia. - Po roku niebytności z powodu pandemii, dzisiaj gościmy w gminie Baranów. Jestem ogromnie wdzięczny Pani Wójt, że możemy skorzystać z terenów gminnych i tu zorganizować dzisiejszy koncert. To dla nas ogromne wyzwanie w czasie pandemii, w czasie obostrzeń, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. Z drugiej jednak strony po roku posuchy chcemy dać mieszkańcom odrobin wytchnienia i zabawy – zaznaczył starosta kępiński Robert Kieruzal. Od 16.00 na mieszkańców czekały liczne atrakcje. Najpierw na scenie pojawili się lokalni muzycy. Tuż po nich publiczność bawiła się w rytm śląskich szlagierów, serwowanych przez zespół „Arkadia Band”. W antrakcie popisów wokalnych podsumowano akcję „Kropla Życia”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Po Prostu Pomagam”. Akcja przyniosła wspaniały plon w postaci 50 litrów życiodajnego płynu.

Przed nami cała noc

Niemal przez całe przedpołudnie niebo uśmiechało się zgryźliwie. Ciemne skłębione obłoki przechadzały się  po nim majestatycznie, zwiastując rychłą  zawieruchę. Publiczność jednak zignorowała te pogróżki i wytrwale wyczekiwała zapowiadanych gwiazd. Trudno się więc dziwić euforii, gdy Cleo zaproponowała, że „Zabiorę was”...w świat hitów, gdzie „Słowiańska brać” zamierza „Cofnąć czas”. Muzyczną noc zamknął frenetyczny koncert zespołu „Enej”. Publiczność zaśpiewała ze swoją ulubioną kapelą jej największe hity. I choć momentami wydarzenie zakłócał złośliwy deszcz, to wierna publiczność tłumnie towarzyszyła swoim ulubieńcom, bo przecież „Będziemy walczyć do końca”.

Gmina Baranów reprezentowana była przez Referat Promocji, który z oficjalnego stanowiska promocyjnego rozdawał różnego rodzaju gadżety reklamowe. 

(ems)

Czytany 719 razy