E-MOCNI SENIORZY RUSZYLI Z MOCĄ

26-02-2019 14:06

W lutym w Klubie Seniora w Mroczeniu rozpoczęły się szkolenia dla Seniorów w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, realizowanego przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (Partner Wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Wśród 100 gmin zaproszonych przez te organizacje do współpracy jest również Baranów.

Celem zajęć jest zwiększenie cyfrowych umiejętności i korzystania z Internetu osób,  które nie korzystały dotychczas z możliwości, jakie daje komputer z dostępem do Internetu.

E-mocni uczestnicy Klubu Seniora w Mroczeniu poznawają interesujący ich materiał i mają możliwość indywidualnie przećwiczyć swoje możliwości w obszarach m.in. dot.: obsługi komputera, wyszukiwania informacji w sieci, zakładania skrzynki emailowej, czy poruszania się po portalach społecznościowych. Zajęcia prowadzi trenerka lokalna Katarzyna Wieczorek.

W Gminie Baranów planuje się przeszkolić 60 osób. Moduły tematyczne to: edukacja, sprawy codzienne, finanse, relacje z bliskimi, zdrowie, odpoczynek i hobby, zaangażowanie obywatelskie. 

Gmina Baranów do projektu zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 18. rok życia. Ankiety zgłoszeniowe można pobierać na stronie internetowej Urzędu Gminy w Baranowie, w Ośrodku Pomocy Społecznej. Na podstawie wypełnionych ankiet tworzone są grupy szkoleniowe. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Projekt jest realizowany przez Gminne Partnerstwo na rzecz Edukacji Cyfrowej Osób Dorosłych.

Czytany 1051 razy