SPORTOWY POWRÓT DO …PRZESZŁOŚCI

01-06-2021 11:04

Lockdawn na wiele miesięcy uwięził w domach uczniów najstarszych klas szkół podstawowych. Dziewczęta i chłopcy zostali skazani na ślęczenie przy komputerach. Zdławiona została również wszelka aktywność sportowa. Zamarł również baranowski Orlik, tętniący zwykle gwarem i emocjami. Wreszcie 31 maja otrzymaliśmy szansę na powrót do …przeszłości. I jakiej, takiej normalności. W poniedziałek 31 maja w Baranowie rozegrano pierwszy, po długiej pandemicznej przerwie, duży piłkarski turniej dla chłopców starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII). W ramach XXII Igrzysk Młodzieży Szkolnej sześć reprezentacji zmierzyło się w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców.

Turniej rozegrany w ostatni dzień maja, tuż przed Dniem Dziecka, okazał się wspaniałym powrotem do sportowych emocji. Przez niemal pięć godzin kibicowaliśmy zarówno tym, którzy wygrywali, jak i tym, których zawiodło piłkarskie szczęście.  Zobaczyliśmy pasjonujące mecze, cudowne gole, koronkowe akcje.

- Miejmy nadzieję, że trudny czas pandemii pozostanie za nami i już nigdy nie zakłóci sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży – powiedziała, otwierając turniej, p. wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek. Ona też wręczyła nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe. – Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby każdy uczeń mógł brać systematyczny udział w atrakcyjnych zajęciach sportowych. Zapraszam do Baranowa. Zapraszam szkoły do udziału w zawodach sportowych organizowanych u nas. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzę udanego nowego roku szkolnego, obfitującego w sukcesy sportowe – dodała na koniec.

W baranowskim turnieju najlepiej poradziła sobie reprezentacja SP Bralin, która w wielkim finale pokonała 3:1 SP Trzcinicę. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy był awans do strefy rejonowej.

XXII Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2020/2021. Baranów, 31.05.2021 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców.

 

Grupa A: Trzcinica, Opatów, Krążkowy

Grupa B: Donaborów, Mroczeń, Bralin

Trzcinica-Krążkowy 4:1; Donaborów-Bralin 1:2; Opatów-Krążkowy 4:0; Mroczeń-Bralin 1:6; Trzcinica-Opatów 2:1; Donaborów-Mroczeń 6:0;

Mecz o III miejsce: Donaborów-Opatów 1:4

Mecz o I miejsce: Bralin-Trzcinica 3:1

Najlepszy bramkarz: Antoni Zmyślony (Bralin); Najlepszy strzelec: Bartosz Wawrzynowski (Bralin); Najlepszy zawodnik: Filip Wiśniewski (Opatów).

Czytany 1986 razy