WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA

07-06-2021 08:52

W środę 2 czerwca w Słupi p. Kępnem odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo rozbudowanego przedszkola. Inwestycja wykonana przez firmę Kubot kosztowała 3 786 896 99 zł. Gmina Baranów pozyskała na ten cel dofinasowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 000 000 zł. Obiekt poświęcił ks. proboszcz parafii Słupia - Jacek Andrzejczak. - To kolejne, trzecie przedszkole – po „Barankowie” i „Mroczusiu”- wybudowane w naszej Gminie za mojej kadencji. Za każdym razem to powód do wielkiej dumy – nie ukrywała radości Bogumiła Lewandowska-Siwek – wójt Gminy Baranów. Witając zaproszonych gości, dyrektor placówki, Urszula Moś, wskazała oczywisty powód tej niecodziennej uroczystości. – Proszę Państwa, WSZYSTKO ZACZYNE SIĘ OD PRZEDSZKOLA

Bo nasze przedszkole to jedna rodzina

Uroczystość zaszczycili obecnością liczni goście - starosta, wójtowie sąsiednich gmin, radni, dyrektorzy naszych szkół, przedstawiciele rodziców i rady sołeckiej. Nikt nie przeszedł tu z pustymi rękami, a przedszkolna dziatwa odwdzięczyła się cudownym widowiskiem. W barwnym montażu taneczno-muzycznym  zaprezentowały się najmłodsze „Biedroneczki”, nieco starsze  „Motylki” (grupa łączona 4 i 5 latków) i najstarsze „Sówki” i „Pszczółki” (6-latki). Widowisko przygotowały: Anna Wróbel, Czesława Lorenz, Małgorzata Pilarska i Marta Walczak-Hadryś. Słupskie przedszkolaki w zabawny sposób przypomniały widzom historię ten inwestycji.

Tu cegiełka po cegiełce/

wyrósł dom potrzebny wielce/

właśnie tu, gdzie było pole/

mamy teraz cud – przedszkole

Umowę na realizację tej inwestycji podpisano 5 grudnia 2019 r. z Firmą Budowlaną KUBOT. Przed przystąpieniem do robót budowlanych rozebrano fundamenty rozpoczętej kilka lat temu rozbudowy budynku. Wykonano też nowe przyłącza: gazowe, wodne i kanalizacyjne. Dzięki tej inwestycji słupskie przedszkole powiększyło się o dwa oddziały oraz pomieszczenia towarzyszące, w tym łącznik do istniejącej sali gimnastycznej. Nowy obiekt zlokalizowano pomiędzy istniejącym budynkiem szkolno-przedszkolnym a salą gimnastyczną. Z przedszkolem połączono go bezpośrednim przejściem, natomiast z salą gimnastyczną - łącznikiem. Pomiędzy oddziałami znajduje się węzeł sanitarny oraz magazyny, po jednym dla każdego oddziału. W części budynku umieszczono kuchnię i stołówkę przeznaczoną dla 24 osób. Ponadto w budynku znalazło się miejsce na szatnię, pomieszczenia techniczne, gospodarcze oraz gabinet specjalisty. Nowe przedszkole służyć będzie 50 dzieci.

(ems)

Czytany 2258 razy