AKCJA SPOŁECZNA !

21-10-2020 12:49

W ramach projektu „Pod biało-czerwoną” samorządy mogą starać się o sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag. Inicjatywa ma charakter społeczny - aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Zakup masztu zależy od głosów mieszkańców.

Sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zależeć będzie od głosów mieszkańców.  - Zachęcam Wielkopolan do udziału w tej pięknej patriotycznej inicjatywie. W ręce mieszkańców wielkopolskich gmin oddajemy decyzje dotyczące zakupu masztów – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. - Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu w tę akcję, zachęcimy do refleksji, zarówno nad samym patriotyzmem, jak i przyszłością Polski. Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję – dodaje Łukasz Mikołajczyk.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;
dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;
dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.
Projekt „Pod biało-czerwoną” to patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Głosy poparcia na swoją gminę można oddawać tutaj:https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Czytany 781 razy