KOMUNIKAT POLICJI

25-08-2021 10:43

Plan działań na najbliższy okres został stworzony na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożeń dokonanej w rejonach służbowych.

Dzielnicowy Rejonu nr III Gminy Baranów mł. asp. Adam Skotnik prowadzi działania planu, który ma na celu walkę z aktami wandalizmu na terenie Gminy Baranów.

W ostatnim czasie w kilku miejscach naszej Gminy, np. na os. Murator, ul Jana Pawła II 2. odnotowaliśmy akty wandalizmu. W obiektach szkolnych na Muratorze wybito szyby, zniszczono skrzynkę pocztową, kosze na śmieci. Dzielnicowy, mł. aspirant Adam Skotnik wdrożył więc Plan Działań Priorytetowych, mający na celu eliminację tego zjawiska. Będzie więc więcej kontroli, a sam obiekt zostanie objęty szczególnym nadzorem. Tego typu zjawisko, czyli wandalizm, zauważyliśmy również na Orliku w Baranowie. Prosimy o kontakt w przypadku zauważenia niepokojących zachowań: 477756200.

Dzielnicowy Rejonu nr IV Gminy Baranów mł. asp. Daniel Klimecki prowadzi działania planu, który ma na celu przeciwdziałanie zagrożeniom polegającym na niestosowaniu się do przepisów prawa o ruchu drogowym na terenie Gminy Baranów.

W trakcie obchodu rejonu służbowego, a także odbytych rozmów z przedstawicielami instytucji samorządowych, w tym także z sołtysem wsi Łęka Mroczeńska: Łukaszem Jerzykiem, członkami OSP oraz Dyrektorem Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej: Iloną Grząką, zdiagnozowano zagrożenie w rejonie służbowym nr IV, polegające na niestosowaniu się do przepisów prawa o ruchu drogowym, tj. przekraczaniu dozwolonej prędkości na drodze w rejonie Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej. Jak ustalono w rejonie szkoły od strony m-ci Żurawiniec, jak i z drugiej strony od m-ci Mroczeń znajdują się znaki B-33, ograniczające prędkość do 40 km/h. Jednak znaczna część kierowców, zwłaszcza w godzinach porannych, jadących do pracy do zakładów stolarskich, znajdujących się na terenie Gminy Baranów, jak i w godzinach popołudniowych po zakończeniu pracy, nie stosuje się do tych znaków. Jednocześnie w dużym stopniu przekraczając dozwoloną prędkość w tym rejonie, stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym i pieszym w obrębie szkoły. Na wspomnianym odcinku drogi znajduje się wyłącznie jedno przejście dla pieszych co powoduje, że mieszkańcy często przekraczają w/w drogę w miejscach nieoznakowanych.

Kontakt do dzielnicowych rejonów:

mł. asp. Adam Skotnik, tel. 786 936 274

mł. asp. Daniel Klimecki, tel. 786 936 277

Czytany 1121 razy