HISTORIA W SŁUŻBIE NOWOCZESNEJ PROMOCJI

 

Baranów należy do najstarszych miejscowości powiatu kępińskiego. W źródłach historycznych wzmiankowany jest już w 1250 r. a lokację miejską uzyskał przed 1426 rokiem. Zachowana z tamtych czasów pieczęć miejska Baranowa zainspirowała nas do stworzenia projektu, który łączyłby stare czasy z nowymi.

Historia w służbie nowoczesnej promocji
Nosi on długą, dwujęzyczną nazwę „Sigillum civitatis baranoviensis. Signum temporis novum. Historia w służbie nowoczesnej promocji. Stara pieczęć miejska Baranowa jako znak nowych czasów”, a dotyczył namiotów i flag, opatrzonych logo Gminy, wywiedzionemu wprost z dawnej pieczęci miejskiej. Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski przyznało naszej Gminie grant w wysokości 15 000,00 zł pozwolił na zakup trzech namiotów oraz winderów flagowych z logo gminy Baranów oraz mapą obszaru LSR. Co prawda pandemia zrujnowała większość naszych planów organizacji imprez sportowych i kulturalnych, ale wierzymy, że niebawem będziemy mogli promować nasze dziedzictwo historyczne i kulinarne. Wtedy nawet deszcz i wiatr nam niestraszne.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przedsięwzięcie nr 3.2.1. „Dziedzictwo lokalne Wrót Wielkopolski”.

 

  

Czytany 773 razy