5. MIEJSCE W RANKINGU ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

08-11-2022 10:05

7 listopada w Sejmie na konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”. Ogłoszono wyniki Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2022. Baranów zajął piąte miejsce w kategorii Gmina Wiejska.

Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy. Materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego, dzięki czemu wyniki rankingu odzwierciedlają w sposób przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu. Partnerem Rankingu od wielu lat jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego.

- W tym rankingu od 5 lat znajdujemy się w czołówce na 1533 gmin w Polsce. Najważniejszym wskaźnikiem tego rankingu są wydatki na inwestycje oraz rozwój gospodarczy gminy. Jesteśmy gminą średnio zamożną w stosunku do pierwszych 3 gmin w tym rankingu, ale dobre gospodarowanie środkami gminy, rozwój przedsiębiorstw i rozwój inwestycji ekologicznych to klucz do sukcesu tego rankingu. Cieszę się bardzo, że Gmina Baranów trzyma się w różnych rankingach w ścisłej czołówce. Tym razem to ogromna praca nie tylko pracowników urzędu, ale również przedsiębiorców naszego regionu, tych dużych i tych małych. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie – komentuje Wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Kategoria: gminy wiejskie

Kleszczów
Kobierzyce
Tarnowo Podgórne
Puchaczów
Baranów
Legnickie Pole
Ksawerów
Michałowice
Suchy Las
Łęka Opatowska

(UG)

 

 

Czytany 205 razy