PISARZ POZYTYWNIE ZAKRĘCONY

08-06-2021 10:17

Jesteśmy przekonani, że efektem niezwykłego spotkania autorskiego, jakie miało miejsce 7 czerwca w „Chacie Baranowskiej”, może być raptowny wzrost popularności pewnego detektywa o wdzięcznym nazwisku Pozytywka. „Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych polskich książek dla dzieci minionej dekady.

W poniedziałek uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Baranowie spotkali się z Grzegorzem Kasdepke, popularnym autorem książek dla dzieci. Nasz gość okazał się wspaniałym gawędziarzem. Twórca :”Detektywa Pozytywki” stworzył fantastyczną atmosferę i ośmielił dzieciaki do zadawania odważnych pytań, dotyczących nie tylko zawodu pisarza, ale i jego prywatnego życia. Pełne humoru wypowiedzi autora spotkały się z aplauzem uczestników spotkania i tylko ograniczony czas uratował naszego gościa przed niekończącymi się pytaniami.  Oprócz wielu zabaw i łamigłówek angażujących uwagę i umysły młodych słuchaczy Grzegorz Kasdepke opowiedział trochę o sobie. Czytał fragmenty swoich książek, opowiadał  o swojej twórczości, o zawodzie pisarza, dziennikarza, o swojej drodze do pisania. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały zagadki o gatunkach literackich, związkach frazeologicznych oraz zadania logiczno-matematyczne. Na zakończenie do Grzegorza Kasdepke ustawiła się długa kolejka po autografy..

Grzegorz Kasdepke przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. hrabiego Wężyka w Baranowie. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Na tropie zagadek kryminalnych” z programu Partnerstwo dla Książki, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opr. (ems)

Czytany 109 razy