IDŹ ZŁOTO DO ZŁOTA!

15-07-2022 10:32

W XXI Mistrzostwach Polski Parlamentarzystów, Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowym, które odbyły się w 18-19 czerwca czerwcu Gorzowie Śląskim, wzięło udział 65 zawodników startujących w dziewięciu kategoriach. Organizatorem był Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz LMKS Piast Gorzów Śląski. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Beniamin Godyla, senator RP, Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, Roland Fabianek, starosta oleski oraz Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego. W najstarszej kategorii wiekowej (powyżej 70 lat) złoty medal wywalczył Władysław Kącki.  – Wygrałem wszystkie sześć meczów, w tym z ubiegłorocznym mistrzem. Przegrywałem już 0:2, wydawało się, że nic mi już nie pomoże, ale jakoś zebrałem dodatkowe siły i pokonałem go 3:2 – opowiada z dumą. Warto podkreślić, że to już drugi złoty medal pana Władysława w historii tych mistrzostw. Pierwsze złoto wywalczył w 2017 r. To kolejna cenna zdobycz we wspaniałym dorobku Władysław Kąckiego. Z rozrzewnieniem wspomina pierwsze tytuły, które zdobywał jako nastolatek. Nie miał wtedy równych sobie. W 1964 roku po raz pierwszy został Mistrzem Powiatu. Imponująco prezentuje się jego dorobek z ostatniej dekady: dwukrotny Mistrz Powiatu Sołtysów i Rad Sołeckich, trzykrotny Mistrz Gminy Baranów (w tym w kat. open!), złoty medalista Mistrzostw Kępna, Mistrzostw Oleśnicy i Mistrzostw Byczyny. Lista byłaby dłuższa, gdybyśmy zechcieli odnotowywać miejsca drugie, trzecie czy czwarte. Panu Władkowi życzymy więc siły i entuzjazmu, by jego trofea lśniły wciąż nowym złotem.