TRZY MEDALE CZWÓRBOISTÓW Z BARANOWA

19-05-2022 07:50

Rewelacyjnie spisały się reprezentacje Szkoły Podstawowej w Baranowie (r. 2009) w czwórboju lekkoatletycznym. Do dwóch złotych medali zdobytych przez zawodniczki Joanny Durlej i zawodników Jacka Klyty w Mistrzostwach Powiatu, czwórboistki dorzuciły brąz w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego. Chłopcy wywalczyli w tych zawodach 5. miejsce

Zawody o tytuł Drużynowego Mistrza Powiatu (r. 2009) rozegrano 9 maja na stadionie kępińskiej Polonii. Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn dziewcząt i chłopców. Sześcioosobowe teamy zmagały się z trudami wieloboju oraz własną słabością. Czwórbój lekkoatletyczny, składający się z biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców, wymagał hartu ducha i charakteru. Młodzi lekkoatleci z Baranowa nie mieli sobie równych. w obu kategoriach. Dziewczęta: Aleksandra Nycz, Yelyzaveta Mniukh, Blanka Michalczyk, Anna Kulok, Oliwia Wylęga i Katarzyna Trąpczyńska zdobyły 1. miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Piotr Głowik, Bartosz Góralski, Jan Balcerzak, Filip Pałka, Miłosz Szkudlarek i Oskar Kulok również stanęła na najwyższym stopniu podium. W słoneczne przedpołudnie, 16 maja, na Stadionie Miejskim W Kaliszu odbyły się zawody finałowe rejonu kaliskiego. Na starcie mistrzostw zameldowało się po osiem zespołów – mistrzów swoich powiatów. O kolejności miejsc decydowała suma pięciu najlepszych wyników. Lekkoatletki z Baranowa w składzie: Aleksandra Nycz, Hanna Wylęga, Blanka Michalczyk, Anna Kulok, Oliwia Wylęga, Katarzyna Trąpczyńska wywalczyły 3. miejsce, pokonując Zduny, Gizałki, Ostrów, Kalisz i Rojów. Drużyna chłopców w składzie: Piotr Głowik, Kuba Frąckowiak, Jan Balcerzak, Filip Pałka, Miłosz Szkudlarek, Hubert Tomczyk zdobyła 5. miejsce, zostawiając w pobitym polu teamy z Ostrowa, Pleszewa i Kalisza.