SPORTOWA NIESPODZIANKA ROKU!

20-12-2021 16:14

Z ostatniej chwili. Oto unihokejowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Baranowie Chłopców (2009) dokonała niebywałego wyczynu, wdzierając się brawurowo do Finału Wojewódzkiego. W oczekiwaniu na własną halę podopieczni Jacka Klyty trenowali …na betonie przed szkołą. Z piorunującym skutkiem!

W październiku podopieczni Jacka Klyty wygrali w cuglach Mistrzostwa Gminy oraz Powiatu, nie ponosząc ani jednej porażki. W pokonanym polu zostawili teamy z SP Łęka Opatowska, SP Mroczeń, SP Krążkowy, SP Mikorzyn i SP Bralin. Najlepszym strzelcem Turnieju został Piotr Głowik z SP Baranów, Najlepszym Bramkarzem - Adrian Krawczyk (SP Baranów). Furorę zespół ten zrobił w Finale Rejonu Kaliskiego. W Gorzycach unihokeiści z Baranowa wygrali trzy mecze, tracąc tylko jedną bramkę. Następny etap, czyli półfinał Wielkopolski, zakończyli na 2. miejscu, co dało im awans do najlepszej czwórki w Wielkopolsce. 14 grudnia w Poznaniu rozegrano Finał Mistrzostw Wielkopolski, do którego zakwalifikowali się: ZS Salezjańskich z Poznania, SP Żytowiecko, SP Paczkowo. Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzami – SP Salezjańską - zwycięzcami turnieju. Zdobyliśmy w tym meczu trzy bramki, straciliśmy pięć. Drugie spotkanie rozegraliśmy z SP Paczkowo. Trzy siedmiominutowe tercje skończyły się remisem 4:4. W ostatniej minucie dogrywki piłka trafiła do naszej bramki. Jesteśmy dumni z sukcesów na każdym etapie zawodów i udziału w finale. Organizatorzy wyróżnili Filipa Pałkę i Bartosza Góralskiego. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Adrian Krawczyk.

Reprezentacja SP Baranów (2009) w unihokeju: Adrian Krawczyk, Piotr Głowik, Filip Pałka, Jan Balcerzak, Wojtek Bilski, Oskar Kulok, Mikołaj Latusek, Bartosz Góralski