POBIJMY REKORD NA NAJWIĘKSZĄ LEKCJĘ RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ

Już za tydzień przypada - ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października (poniedziałek) - "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca" pod nazwą >>Restart a Heart Day<<.

W 2013 roku - do pierwszej organizowanej przez naszą Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy półgodzinnej próby ustanowienia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób na terenie całego kraju - przystąpiło 1132 instytucji. Chodziło jednak o to, aby jak największa liczba osób wzięła w nim udział. W ubiegłorocznej akcji wzięło udział ponad 760 instytucji i ponad 66 000 osób dzięki czemu przy okazji próby pobicia Rekordu Guinnessa udało się ustanowić oficjalny rekord Polski na największą lekcję resuscytacji.

Dlatego też ponownie wraz z Jurkiem Owsiakiem zapraszamy Was wszystkich do próby pobicia naszego rekordu w największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Całe Wydarzenie odbędzie się 16 października 2017 roku (poniedziałek) i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej liczbie fantomów, a co za tym idzie - przez jak największą liczbę osób. W tym celu zapraszamy wszystkie chętne osoby, które mają dostęp do fantoma (w szkole, w pracy, w domu, itd.) do wzięcia udziału w całej akcji. Całe Wydarzenie będzie trwało pół godziny i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział, więc w trakcie bicia rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie. Tylko do piątku czekamy na zgłoszenia do tego wydarzenia na stronie http://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord/zglos-sie .
Możecie też dołączyć do już zarejestrowanych wydarzeń: https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord/zgloszone-instytucje .

Oczywiście zgodnie z regulaminem akcji dostępnym na stronie: http://static.wosp.org.pl/trunk/uploaded/sended/files/strony/uczymyratowac/rekord_2017_regulamin.pdf (oraz w załączniku) - abyśmy mogli oficjalnie ogłosić wyniki rekordu - będziecie musieli swoje zmagania potwierdzić w specjalnym formularzu oraz nagrać (może być nawet za pomocą telefonu), a potem nam ten film przekazać.

Zgłoszenia do udziału w Rekordzie przyjmujemy do 13.10.2017 (piątek) poprzedzający wydarzenie, które wszyscy razem rozpoczniemy już w poniedziałek 16.10.2017 w samo południe, kiedy to w całej Polsce będziemy uczyć pierwszej pomocy – bo to przecież dziecinnie proste.

Obserwujcie nasze strony internetowe (www.wosp.org.pl ).

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Urząd Gminy Baranów Dla mieszkańców Informator Ogłoszenia Gminy POBIJMY REKORD NA NAJWIĘKSZĄ LEKCJĘ RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ