OGÓLNOPOLSKA KARTA DUŻEJ RODZINY

Zgodnie z treścią Rozporządzenia Rady Ministrów – składając wniosek o wydanie Karty należy okazać:

-w przypadku rodziców/ małżonków – dowód potwierdzający tożsamość,

-w przypadku dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość,

-w przypadku dzieci w wieku powyżej 18 roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej jednostce,

-w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18 roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,

-w przypadku dzieci wychowywanych w rodzinie zastępczej bądź rodzinnym domu dziecka – postanowienie o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

-Wydawanie wniosków do uzyskania Karty rozpoczyna się dnia 16.06.2014 r. w pokoju nr 102, w Urzędzie Gminy w Baranowie - Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Rynek 21 w Baranowie. Karty wydawane są bezpłatnie.

Wiele ulg dla Twoich bliskich

Użytkownik Karty może korzystać z ulg, zwolnień i preferencji w instytucjach kulturalnych, sportowo- rekreacyjnych, komunikacji miejskiej i innych.

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, należy wypełnić wnioski o wydanie Karty. Obsługa wniosków o Kartę Dużej Rodziny odbywa się w pokoju nr 102, w Urzędzie Gminy w Baranowie - Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Rynek 21 w Baranowie.

Dodatkowe informacje:

Pytania i odpowiedzi

Uprawnienia

Prawo

Załączniki:
Pobierz (wniosek.pdf)wniosek.pdf

Urząd Gminy Baranów Dla mieszkańców Aktualności OGÓLNOPOLSKA KARTA DUŻEJ RODZINY