BUDOWA I PRZEBUDOWA DRÓG DOJAZDOWYCH DO GRUNTÓW ROLNYCH

Tak jak co roku również w roku 2016 Gmina Baranów przeprowadziła przebudowę dróg gminnych stanowiących dojazd do gruntów rolnych, na których nawierzchnię gruntową zastąpiono nawierzchnią bitumiczną lub z kruszywa łamanego. W bieżącym roku przebudowana została droga:

- droga gminna nr 852 580 w Mroczeniu na długości 1085 mb,

Łączna wartość wykonanych robót wyniosła 303 976,00 zł. Na realizację wymienionych zadań Gmina Baranów uzyskała dofinansowanie ze środków Województwa Wielkopolskiego w kwocie 82 tys. zł.

alt

PROGRAM STYPENDÓW POMOSTOWYCH

altFundacja Wrota Wielkopolski informuje tegorocznych maturzystów o możliwości ubiegania się o stypendium w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, w wysokości 5.000 zł (tj. 500 zł. × 10 miesięcy). Mogą je otrzymać maturzyści, którzy uzyskają dobre wyniki na maturze, którzy będą dalej kontynuować naukę na studiach dziennych państwowych.

Dochód na osobę w rodzinie kandydata nie może przekraczać 1295 zł netto.

Wnioski należy złożyć w terminie do 28 lipca 2016 r.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://wrotawielkopolski.org.pl

APEL DO ROLNIKÓW

Żniwa to okres wzmożonych prac, którym towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń. Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas prac żniwnych.

ŚWIĘTO RODZINY – BYŁO WSPANIALE

„Mama, tata, siostra brat i ja
to mój mały świat
dużo słońca, czasem grad
to wesoły jest mój świat”.

W piękne słoneczne popołudniew Oddziale Przedszkolnym w Grębaninie odbyła sie uroczystość pod hasłem Święto Rodziny. Na tę imprezę dzieci zaprosiły mamę, tatę oraz swoje rodzeństwo. Przedstawiły część artystyczną z wierszykami, piosenkami i tańcem – „Tulinkowy taniec”. Podarowały swoim rodzicom piękne, czerwone, papierowe serduszka.

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY W KĘPNIE

alt

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. W dniu 14.07.2016 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie ul. Kościuszki 5, w godz. 8.00-10.30 można skorzystać z bezpłatnych konsultacji.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Urząd Gminy Baranów Dla mieszkańców Aktualności