• visual_1.jpg
  • visual_2.jpg
  • visual_3.jpg

MEDALOWY PLON LEKKOATLETYCZNEGO CZWARTKU

Londyńskie Mistrzostwa Świata w LA rozpaliły emocje i wyobraźnię polskich kibiców królowej sportu. Niektórzy wskazywali, że osiem medali przewiezionych przez naszych lekkoatletów z tej imprezy to nawiązanie do osiągnięć Wunderteamu... sprzed półwiecza. A czy ktoś z was wie co łączy Mariana Woronina, Jacka Wszołę, Adama Kszczota, Irenę Szewińską czy Władysława Komara? Otóż ich droga do sławy zaczynała się od Czwartków Lekkoatletycznych. 28 września ogólnopolska inauguracja tej wspaniałej imprezy dla dzieci miała miejsce na stadionie kępińskiej „Polonii”. W zawodach wzięli również udział młodzi sportowcy z pięciu szkół podstawowych naszej Gminy. Kilku z nich zdobyło pierwsze w swoim życiu lekkoatletyczne medale, a wręczał je wciąż aktualny rekordzista Polski w sprincie na 100 m. – Może ten ponad trzydziestoletni rekord pobije kiedyś mistrz z kępińskiej bieżni? Tego właśnie życzył Erykowi Skąpskiemu ze Słupi Marian Woronin – najlepszy sprinter w dziejach polskiego sportu? A 8.9 Eryka (r. 2005) na 60 m to naprawdę znakomita zapowiedź przyszłych sukcesów. Zwłaszcza, że chłopiec pierwszy raz zmierzył się z tym dystansem na tartanowej bieżni i na dokładkę biegł bez kolców. – Jestem dumny z udziału naszych sportowców – ocenia z entuzjazmem przewodniczący Rady Gminy – Marian Kremer. Radość tym większa, bo lekkoatleci z naszej Gminy zdobyli w ten czwartek aż 13 medali!

https://www.youtube.com/watch?v=v9RuQKhGHIE

radiosud.pl

 

Historia „Czwartków sięga roku 1958. pierwsze zawody odbyły się 12 czerwca 1958 r na stadionie „Syreny” w Warszawie. W 1995 r. „Czwartki” zostały wskrzeszone. Dokonał tego nasz najlepszy sprinter Marian Woronin. Początkowo organizował zawody w Warszawie na Stadionie Dziesięciolecia. W krótkim czasie objął nimi całą Polskę. W „Czwartkach” biorą udział uczniowie szkół podstawowych podzieleni na kategorie wiekowe. Startują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m dziewczęta, 1000 m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Rocznie startuje w nich kilkanaście tysięcy zawodników. Po eliminacjach miejskich, najlepsi zawodnicy spotykają się na finałach Ogólnopolskich. Zawody kończą się podczas czerwcowych Ogólnopolskich Finałów na stadionie AZS w Łodzi. Pomysłodawcą imprezy w naszym regionie jest dyrektor KOSiR Marek Kłoczaniuk. Od dwóch lat w tej imprezie biorą udział również dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Baranów.

 

Załączniki:
Pobierz (la_wyniki.doc)la_wyniki.doc
 
Znajdujesz się:
Urząd Gminy Baranów

bip

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły i możliwości ustawień przechowywania plików cookie na Twoim urządzeniu w naszej polityce plików cookie.

EU Cookie Directive Module Information