• visual_1.jpg
  • visual_2.jpg
  • visual_3.jpg

NASZA GMINA NA 6. MIEJSCU W POLSCE

6 listopada w Sejmie ogłoszono opracowany przez Politechnikę Warszawską doroczny Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Nasza Gmina uplasowała się w nim na 6., najwyższym, miejscu w historii! Przez rok awansowaliśmy aż o pięć pozycji.

 

 

- Baranów na szóstym miejscu na 1559 sklasyfikowanych gmin! To niesamowity sukces i nasz najlepszy wynik w historii. Jestem bardzo, bardzo dumna – nie ukrywa radości Wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek. – Pamiętajmy jednak, że zawdzięczamy to przede wszystkim naszym przedsiębiorcom. – wyjaśnia. Stworzony przez ekspertów z Politechniki Warszawskiej ranking ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego, a także promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców. Ranking jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1 tys. mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków. - Wysokie miejsce w rankingu nie bierze się znikąd. Na dynamikę rozwoju gmin duży wpływ ma umiejętność przyciągania inwestorów. To także w dużej mierze zasługa fantastycznych samorządów. Jeśli samorząd umie pozyskiwać inwestorów i kreować miejsca pracy, gmina może rozwijać się w sposób zrównoważony - wyjaśnia twórca rankingu, Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej.

 

Ranking gmin wiejskich (1559 gminy)
1. Kleszczów
2. Kobierzyce
3. Tarnowo Podgórne

`````````````````

6. Baranów

 

 
Znajdujesz się:
Urząd Gminy Baranów

bip

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły i możliwości ustawień przechowywania plików cookie na Twoim urządzeniu w naszej polityce plików cookie.

EU Cookie Directive Module Information